S D-MAXom
v Maroku

Poďte s nami do krajiny plnej dobrodružstiev

Mníchovský off-road "lišiak" Rudi Anwander vysvetľuje, ako si pripravil svoj D-MAX, aby bol spôsobilý jazdy v púšti.

Pokiaľ chcete na dovolenke zažiť niečo viac ako boje o jedlo pri raňajkách formou bufetu, je D-MAX tým správnym spoločníkom na dobrodružstvá. Prestavba robustného spoločníka z nákladného vozidla na pohodlný dvojmiestny hotel je v skutočnosti iba otázkou 20-tich minút. Samozrejme s vhodnou prípravou.

Poďte s nami do krajiny plnej dobrodružstiev! Pre cestovateľov má krajina z rozprávky tisíc a jednej noci magickú príťažlivosť. Pokiaľ neplánujte Maroko objavovať na lietajúcom koberci, ale s pick-upom, mali by ste byť pripravení na rôzne eventuality. "Počas našej cesty do Maroka sme zažili takmer všetko", hovorí Rudi Anwander.

"Aké to je bojovať s pomstou Montezuma a zvíťaziť až po niekoľkých dňoch a ako opraviť pneumatiku tak, aby si aj po dovolenke udržala svoj správny tlak okolo 3,3 baru. Všetko sme zvládli dobre aj preto, lebo sme boli dobre pripravení."

Púšť nie je prechádzka ružovou záhradou

Nadmerná hmotnosť nie je dobrým spoločníkom na cesty. Zakliate slovíčko "užitočné zaťaženie": jednu tonu máte naloženú veľmi rýchlo. Pri vybavení a balení je preto potrebné robiť kompromisy.

Pred cestou si dobre rozmyslite, bez čoho sa naozaj nezaobídete. Na sprchovanie potrebujete veľa vody a ťažký ohrievač na vodu. Kto chce byť dlho sebestačný potrebuje zodpovedajúci počet plynových fliaš, väčšiu batériu a prípadne aj solárny systém.

Musí to byť nevyhnutne ťažká markíza, či stan alebo Vám postačí aj ľahká slnečná plachta? Športové zariadenia vážia viac než dosť. Okrem toho platí, že ťažké veci ukladajte dolu a vpredu. A pokiaľ to je možné, zadný previs udržujte čo najkrajší.

"Ak chcete ušetriť náklady na vylepšenie rámu a prídavné zaťaženie, mali by ste si presne naplánovať, čo je nutné zbaliť a jako sa to dá čo najlepšie umiestniť", hovorí Anwander.