Spoločnosť

Sme doma na celom svete

Spoločnosť ISUZU Sales Deutschland GmbH so sídlom vo Flörsheime nad Mohanom, bola založená v roku 2006 ako Joint Venture koncernu Mitsubishi Corporation a materskej spoločnosti ISUZU Motors Limited.

Nezávislý dovozca automobilov ISUZU sa rozhodol etablovať sa na nemecky hovoriacom trhu. Od roku 2009 je zodpovedný za distribúciu ISUZU D-MAX v Českej republike a na Slovensku.

Má na to dobrý dôvod: práve vo výrobe úžitkových vozidiel a pick-upov má značka ISUZU prvotriednu kvalitu. Platí to už dlhé roky. Na celom svete.

ISUZU oslávil v roku 2016 dvojité výročie

Spoľahlivý, efektný, robustný- tým se vyznačuje ISUZU už viac ako 100 rokov, od roku 2006 tiež v Nemecku a Rakúsku a od roku 2009 aj v Čechách a na Slovensku.

ISUZU patrí v Japonsku k tradičným výrobcom automobilov a je svetovo najúspešnejším konštruktérom dieselových motorov. Pôvodne udomácnený v lodiarstve, dnes skoro storočné ohliadnutie na začiatky výroby automobilov. Všetko začalo v roku 1916, keď Tokyo Ishikawajima Shipbuilding & Engineering Co. & Tokyo Gas Electric Industrial Co. zahájili produkciu automobilu. To nieslo meno Wolseley A-9 a v roku 1922 bol predstavený ako prvý osobný automobil vyrobený v Japonsku. Názov značky ISUZU bol zavedený v roku 1949. Dnes je ISUZU zastúpený vo viac ako 100 krajinách.

Od úspechu vozidla D-Max sa  ISUZU zaraďuje medzi skutočných specialistov na výrobu pick-upov a ľahkých úžitkových vozidiel. Od svojho debutu v roku 1972 sa predalo na celom svete viac než šesť miliónov pick-upov. Je vyrobený pro ľudí,  ktorí berú veci do svojich vlastných rúk a neúnavne pracujú na svojich cieľoch.

Isuzu oslávil v roku 2016 dvojité výročie
Isuzu History Isuzu History Isuzu History Isuzu History Isuzu History

1916 Tokyo Ishikawajima Shipbuilding & Engineering Co., Ltd. a Tokyo Gas and Electric Industrial Co., Ltd. vypracovali prvé plány na stavbu automobilov.

1922 zahájenie spoločnej výroby s anglickou automobilkou Wolseley Motor Ltd. Výsledkom spolupráce bol prvý osobný japonský automobil, v roce 1924 nasledovalo prvé nákladné auto s úžitkovou hmotnosťou 5 ton.

1936 spoločnosť začína vyvíjať prvé dieselové motory a buduje tým základ k svetovej technologickej špičke, ku ktorej dodnes patrí.

1959 bol na trh uvedený prvý z legendárnych nákladných automobilov typu "ELF" s úžitkovým zaťažením dve tony. V segmente ľahkých úžitkových vozov je ISUZU lídrom na japonskom trhu dodnes.

1971 začiatok spolupráce s Generals Motors. Už v 70. rokoch patrilo ISUZU vďaka technologickým inováciám ku popredným svetovým výrobcom užitkových vozidiel.

1990 spoločnosť ISUZU vyvinula prvú vírivú elektrickú brzdu na svete. Súčasne začala výroba prvých vozidiel pick-up modelovej rady Rodeo, které boli v následujúcom roku úspešne uvedené na americký trh.

1992 ISUZU zverejnilo ako prvé na svete chartu životného prostredia.

1993
ISUZU zaviedlo novú typovú radu vozidiel N-Série.2001 bol motor Duramax 6000 už po niekoľkýkrát zaradený organizáciou Ward’s Communications v USA medzi desať najlepších motorov na svete.

2002
 bol v spolupráci s General Motors v Thajsku uvedený na trh úplne novo vyvinutý pick-up pod označením D-MAX.

 

Isuzu History Isuzu History
Isuzu History Isuzu History Isuzu History Isuzu History Isuzu History

2006 bola založená spoločnosť ISUZU Sales Deutschland GmbH.

2008 je uvedená šiesta generácia modelov rady N-série.

V roku 2009 obsadil D-MAX na Rallye Dakar vynikajúce 11. miesto v celkovom poradí a tým dosiahol nejvyššie hodnotenie v rámci vznetových motorov medzi pick-upmi.

2012
prichádza na trh nový D-MAX.

V marci 2013 bol ISUZU D-MAX čitateľmi časopisu AUTO BILD ALLRAD (najčítanejšieho ALLRAD časopisu v Evrópe), zvolený za ALLRAD AUTO roku 2013 (víťaz v kategórii pick-upov).

2016 oslavuje ISUZU dvojité výročie: 100 rokov ISUZU vo svete a 10 rokov v Nemecku a Rakúsku.

2017
prichádza na trh dosiaľ najvýkonnejší ISUZU D-MAX. Suverénne sa pohybuje s nákladom až do 1.225 kg a zaťažením prívesu 3,5 t (u všetkých modelov 4WD) akýmkoľvek terénom.

Inovácia pohonu

Inovácia pohonu

ISUZU je vo svete známe svojimi extrémne robustnými a vysoko kvalitnými úžitkovými vozidlami. A čo by ste o ňom ešte mali vedieť? Napríklad, že ISUZU je na veducej pozícii v inovácii dieselovej technológie. Vďaka dlhej životnosti, flexibilite a funkčnosti výrobkov si ISUZU v Japonsku opätovne udržiava vedúcu pozíciu na trhu s ľahkými a stredne ťažkými  vozidlami.

A aké sú ďalšie dôležité faktory úspechu tejto značky na medzinárodných trhoch? Napríklad bezpečnosť, hospodárnosť a nízke hodnoty emisií. Okrem toho sa špeciálne výskumné a vývojové centrá starajú o stále vzrastajúcu technologickú úroveň. Iba tak môže ISUZU priebežne a predovšetkým pružne reagovať na požiadavky medzinárodných trhov.

SÍDLA

Sídlo spoločnosti

ISUZU Sales Deutschland GmbH
Schieferstein 11a
65439 Flörsheim
Deutschland

 

Organizačná zložka v Rakúsku

ISUZU Sales Österreich
Zweigniederlassung der ISUZU Sales Deutschland GmbH
Mayrwiesstraße 15
5300 Hallwang bei Salzburg

Österreich

Organizačná zložka v Českej republike


ISUZU Sales Česká republika
Vídeňská 619/142
148 00  Praha 4 Kunratice
Česká republika