O nás Isuzu
 
Isuzu Worldwide

Doma na celom svete

 

Tradičná japonská spoločnosť ISUZU existuje už viac ako 100 rokov a na celom svete sa etablovala ako inovatívny výrobca úžitkových vozidiel. Spoločnosť ISUZU Sales Deutschland GmbH bola založená v roku 2006 ako spoločný podnik spoločností Mitsubishi Corporation a ISUZU. Zistite viac o nás na tejto stránke!

ODBORNÍCI NA PICK-UP

D-MAX AKO MÍĽNIK ISUZU

Od úspechu modelu D-MAX sa ISUZU môže nazývať skutočným špecialistom na pick-upy. Modelu D-MAX sa od svojho debutu v roku 1972 predalo po celom svete viac ako šesť miliónov. Je určený pre ľudí, ktorí berú veci do svojich rúk.

1916: Tokyo Ishikawajima Shipbuilding & Engineering Co., Ltd. a Tokyo Gas and Electric Industrial Co., Ltd. rozvíjajú prvé plány o výrobe automobilov.

1922: Začína spolupráca s výrobcom automobilov Wolseley Motor Ltd. Výsledok bol prvý japonslý osobný automobil.

1936: Podnik začína s vývojom prvých naftových motorov a kladie tak základ dnešnej technologickej vedúcej úlohy v tomto segmente.

1959: ISUZU prináša na trh prvú generáciu legendárneho nákladného automobilu Elf s užitočným zaťažením 2 tony, ktorý je v Japonsku až do súčasnosti vedúcim na trhu v tomto segmente ľahkých úžitkových vozidiel.

1971: Začína spolupráca s General Motors.

1990: Spoločnosť ISUZU celosvetovo vyvíja prvú kompaktnú brzdu na vírivé prúdy. Súčasne začína výroba prvého Pick-upu s názvom Rodeo (neskôr známeho pod názvom D-MAX).

1993: Nová séria N prichádza na trh. Výkonné všestranné vozidlá začínajú svoj neprerušený príbeh veľkého úspechu. 2001 je spoločnosťou Ward’s Communications v USA opakovane zvolený Duramax 6000 medzi najlepších desať motorov sveta.

2002: V spolupráci s General Motors je ISUZU Pick-up v Thajsku podrobený kompletnému novému vývoju a okamžite sa nazýva D-MAX.

2006: Je založená spoločnosť ISUZU Sales Deutschland GmbH.

2008: Je predstavená šiesta generácia modelu série N.

2009: Tím D-MAX na Rallye Dakar vybojuje vynikajúce 11. miesto v celkovom hodnotení a dosiahne medzi Pick-upmi s naftovým motorom najvyššie hodnotenie.

2012: Prichádza na trh nový ISUZU D-MAX.

2013: V marci 2013 je ISUZU D-MAX čitateľmi AUTO BILD ALLRAD, európskeho najčítanejšieho časopisu o vozidlách s pohonom všetkých kolies, zvolený za auto roka 2013 s pohonom všetkých kolies.

2016: Spoločnosť ISUZU oslavuje dvojnásobné jubileum: 100 rokov spoločnosti ISUZU po celom svete a 10 rokov v Nemecku a Rakúsku.

2017: Na trh prichádza doteraz najsilnejšie ISUZU D-MAX. S užitočným zaťažením až do 1.225 kilogramov a zaťažením prívesu 3,5 tony sa pohybuje suverénne.

2018: ISUZU D-MAX je ako jeden z najčistejších pick-upov vo svoje triede časopismi VerkehrsRundschau a TRUCKER vyznamenaný ekologickým označením Green Light Truck 2018. Tento titul obhájil aj v roku 2019.

Nový D-MAX

2020: Na trh prichádza nový D-MAX s kompletne prepracovaným dizajnom a modernizovanou výbavou. Bezpečnejšie, flexibilnejšie, pohodlnejšie: So zaťažením prívesu 3,5 t, viac ako 20 bezpečnostnými systémami a asistenčnými systémami pre vodiča a rozsiahlymi možnosťami prispôsobenia D-MAX vytvára, pohybuje sa a unesie viac, ako kedykoľvek predtým.

 

Sídla

 

Hlavné sídlo

ISUZU Sales Deutschland GmbH
Schieferstein 11a
65439 Flörsheim

Nemecko

 
 

Pobočka

ISUZU Sales Deutschland GmbH,
organizačná zložka Slovensko
Znievska 10
851 06 Bratislava

Slovensko